Osuszanie piwnic, garaży i balkonów

Masz problem z zalanym pomieszczeniem? Nasza ekipa pomoże Ci z jego osuszaniem!

Masz problem z zalanym pomieszczeniem? Nasza ekipa pomoże Ci z jego osuszaniem!

Firma remontowa Bio-Eko-Tech oferuje profesjonalne usługi dotyczące osuszanie piwnic, garaży, balkonów oraz pozostałych pomieszczeń. Powstawanie w pomieszczeniach użytkowych przecieków i innych problemów spowodowanych najczęściej jest nieszczelnymi izolacjami przeciw wodnymi. Jest to bardzo zauważalne przy złych warunkach pogodowych jak i podwyższonym poziomie wód gruntowych przy których dane zjawiska się poszerzają. Na dane problemy składa się szereg problemów technicznych poczynając od nieszczelnych dachów po ubytki w połączeniach ze ścianami. Aby skutecznie móc wyeliminować dany problem w pierwszej kolejności należy zlokalizować źródło danego problemu a w późniejszym etapie przystąpić do osuszania pomieszczenia.

Wykonywane przez nas usługi budowlane z zakresu osuszania pomieszczeń przeprowadzamy wewnątrz budynków bez konieczności rozkopywania fundamentów jak i pozostałych instalacji. Każdy przypadek podlega naszej indywidualnej analizie, która dokonywana jest podczas wizytacji danego obszaru pracy.

Jak osuszyć piwnicę?

Piwnic jest jednym z najbardziej narażonych pomieszczeń na zalanie. Problemy z zalaniem mogą występować z powodów wadliwej instalacji kanalizacji bądź fortunnych warunków atmosferycznych. Niezależnie od powodu liczy się szybkość działania. Po pierwsze zalecamy wyniesienie z piwnicy wszystkich rzeczy. W następnej kolejności warto posłużyć się profesjonalnym sprzętem dostępnym w firmach budowlanych np. osuszacze. Warto uzbroić się w cierpliwość. Z reguły proces osuszania piwnic trwa od kilku dni do kilku tygodni.

Jak osuszyć budynek?

Osuszanie budynku jest bardziej złożonym procesem niż osuszanie piwnic. Podobnie jak w przypadku piwnic, i tutaj należy zacząć działanie od wyniesienia wszelkich rzeczy. Następnie należy pozbyć się wody. Jej obecność znacznie wydłuży proces. W większości przypadkach zdarza się, że z pomieszczeń należy pozbyć się elementów wykończenia oraz tynków. Wśród metod osuszania budynków wyróżnia się dwie metody: pierwsza, choć długotrwała, polega na suszeniu naturalnym np. intensywne wietrzenie. Metoda nie jest komfortowa dla osób, którym zależy na czasie. Ogromne znaczenie mają tu warunki pogodowe z zewnątrz. Najlepiej, jeśli jest dość wietrznie na zewnątrz. Kolejną metodą stosowaną przy osuszaniu budynków są tzw osuszacze powietrza. Aby zapewnić ich lepsza wydajność, budynek powinien posiadać dobrą izolację poziomą i pionową. W przypadku braku może dojść nawet do pogorszenia sytuacji, gdyż osuszacz będzie pobierał wilgoć z gruntu oraz zza ścian.

osuszanie-mieszkan-bioekotech

Jak postępować przy osuszaniu pomieszczeń?

Nim ekipa remontowa zjawi się na miejscu, mogą Państwo poczynić kilka pierwszych kroków ku przyspieszeniu procesu osuszania pomieszczenia. Wśród nich można wyróżnić:
– Sprawdzenie instalacji elektrycznej (sprawdzenie czy nie występują uszkodzenia)
– Pozbycie się wszelkich rzeczy z pomieszczenia (meble, dywany, boazeria).
– Pozostawienie zamkniętych drzwi i drewnianych okien o większej powierzchni.
– Wyniesienia całego wyposażenia.

Przestrzega się, o nie wypompowywaniu wody z pomieszczeń, kiedy poziom wody na zewnątrz jest powyżej normy. Może doprowadzić to do uszkodzenia fundemntów podmycia. Zaleca się zaczekania na ekipę remontową, która oceni stan i opracuje plan osuszania pomieszczeń.

Usługi remontowe Bio-Eko-Tech z danego zakresu:

– Osuszanie piwnic, garaży oraz balkonów.
– Osuszanie pomieszczeń oraz mieszkań jedno czy wielorodzinnych.
– Osuszanie starych budynków np. zabytki, kamienice itp

W przypadku zainteresowania zapraszamy do kontaktu podczas którego ustalimy z Państwem cenę wykonania naszych usług. Nasz obszar działalności to głównie Piaseczno oraz Warszawa gdzie dojeżdżamy do naszego klienta natychmiastowo po zgłoszeniu się do nas w celu szczegółowego rozeznania się. Ponadto zapewniamy 10-letnią gwarancję, która obowiązuje kompleks wykonanych przez nas usług